• Wielopokoleniowa tradycja

    Wielopokoleniowa tradycja

    Najwyższa Jakość Wykonania

Kowalstwo to nie tylko praca i tradycja wykonania przekazywana z pokolenia na pokolenie, ale przede wszystkim pasja...

Kuźnie SARI założył w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku Stanisław Musiał, w 1996 roku - stery w kuźni objął syn Paweł, trzon firmy stanowią wykwalifikowani kowale artystyczni oraz ślusarze z wieloletnią praktyką.

Od samego początku istnienia kuźni, bazujemy na twórczym entuzjazmie naszego zespołu oraz chęci tworzenia idealnych wyrobów z kutego metalu. Rodzinna tradycja polepszona o najnowsze wzornictwo i bogate doświadczenie sprawia, że możemy zaoferować Państwu realizacje zlecenia w oparciu o indywidualnie przygotowany projekt lub dostarczony przez Państwa wzór - wystarczy naszkicować pomysł a nam pozostawić wykonanie.

Podstawowym założeniem naszej pracy jest tradycyjne, ręcznie wykonanie wszystkich elementów oraz dbałość o detale wykończeniowe naszych wyrobów. Realizujemy oryginalne projekty metaloplastyczne, specjalizujemy się również w skomplikowanych formach. Z wielkim powodzeniem łączymy metal z innymi materiałami takimi jak: drewno, kamień, szkło, ceramika i metale kolorowe. Zajmujemy się także renowacjami elementów kutych.

Naszym klientom gwarantujemy profesjonalną, niezwykle rzetelną i godną najwyższego zaufania obsługę w zakresie doradztwa, pomiaru, projektu, przygotowania dokumentacji, transportu, oraz instalacji naszych wyrobów. Realizujemy zlecenia również poza granicami kraju. Chętnie współpracujemy z projektantami i architektami.

Tradycja Kucia Żelaza

Tradycja Kucia Żelaza

Kawałek żelaza pewnego dnia wpadł do płomienia, a po wyjęciu z ognia okazał tak miękki, że poddawał się woli człowieka i zmieniał kształt zgodnie z jego pomysłem. Po ostygnięciu znów był ”twardy jak stal”. W nowym kształcie niezłomnie służył swojemu twórcy.

Związek człowieka z żelazem do dziś jest nierozerwalny i obecny pod każdą szerokością geograficzną i w każdej dziedzinie życia. Kowale wyrywali metal ziemi i z pomocą swej wielkiej wiedzy przekazywanej z ojca na syna, dokonywali tego magicznego dla innych ludzi przekształcenia. Praca kowala była tajemnicza i trudna ale zawsze dobra całej wspólnoty. Kowal wykuwał narzędzia pracy, miecze, okucia drzwi i podkowy.

Nawiązując do bogatych Kowalskich tradycji, w codziennej pracy staramy się nie używać słowa „NIEMOŻLIWE”. Dotyczy to wszystkich dziedzin z jakimi spotykamy się w trakcie realizacji codziennych obowiązków. U nas to co niemożliwe, staje się możliwe. Wszystko dzięki zaparciu, ciężkiej pracy i pozytywnemu nastawieniu...

Kowalstwo Artystyczne

Kowalstwo Artystyczne

Kiedy kowalstwo zaczęło być sztuką? To chyba stało się równolegle, pragnienie upiększenia przedmiotu codziennego użytku leży w naszej naturze.

Współcześnie kowalstwo jest rzemiosłem artystycznym. Ma jednocześnie walory użytkowe, ozdobne oraz niepowtarzalny charakter. Z Kutego żelaza tworzymy ogrodzenia, bramy, płoty, furtki, przęsła, balustrady, kraty, narzędzia oraz wiele innych przedmiotów posiadających niepowtarzalny styl.

W naszym mniemaniu kowalstwo artystyczne jest sztuką szlachetną, niezwykle trwałą i jedyną w swoim rodzaju, gdyż ręcznie wykuwane prace kowalskie zawsze wzbudzają szacunek i podziw.

Nasze wieloletnie doświadczenie daje gwarancję realizacji każdego zlecenia, spełniając najwyższe wymogi estetyczne i jakościowe.

ŻYWIOŁY W ŻELAZIE ZAKLĘTE

ŻYWIOŁY W ŻELAZIE ZAKLĘTE

Dotykając kutego fragmentu żelaza możemy poczuć pod skórą siłę czterech żywiołów...

Ziemi - z której pochodzi metal. Ognia - który zmusza go do metamorfozy. Powietrza - które w miechu pobudza ogień. Wody - która hartuje, nadając ostateczną twardość wykutej formie.

Warto sprezentować sobie masywne kute ogrodzenie, misterny w detalach stolik lub wieszak w formie pnącza. Kute przedmioty zawsze będą stanowić wyjątkową ozdobę otoczenia.

Oferowane przez nas kute wyroby to unikalne połączenie nowoczesnego designu oraz sięgającej wielu lat rodzinnej tradycji kowalskiej. Za sprawą rzemiosła nasze wyroby są absolutnie wyjątkowe, a każdy egzemplarz niepowtarzalny. Jesteśmy przekonani, że podczas ich użytkowania, docenią Państwo kunszt z jakim zostały wykonane.